top of page
LOGO_MBTI_PNG.png
ברוכים הבאים

חישוב מסלול מחדש

לאופק התעסוקתי שלך

★ ברוכים הבאים ★

 

אם אתם בתקופת מעבר, בין עבודות, מעוניינים בשינוי קריירה, מחפשים את תפקיד חדש חייכם, או בכלל לא בטוחים מה אתם רוצים לעשות... הגעתם למקום הנכון.  

 

אתר זה נועד להכין אתכם לקראת פגישת הכוונה אישית עם יועץ קריירה. זו פגישה מיוחדת במינה, היא הולכת להתמקד בטיפוס האישיות שלכם, בטבע שלכם, במי שהנכם באמת ולדייק מה הכי נכון עבורכם. תהליך בעזרת אבחון MBTI הוא הפופולרי בעולם, ואתם הולכים לחוות משהו מעניין שבהחלט יכול לשנות או לעורר את נקודת המבט על החיים שלכם

אז אנחנו מתחילים....

אז מהו מסלול הקריירה בשבילך ?

לא קל לענות על השאלה הזו כי היא מורכבת מהמון שאלות קטנות.  למשל:

מה גורם לי להרגיש שאני במיטבי?

מה מוציא ממני את הכי טוב שלי?

איזו סביבת עבודה עושה לי נעים?

איזו סביבת עבודה מאפשרת לי להיות פרודוקטיבי?

עם איזה אנשים אני רוצה לעבוד?

איזה תחום מעניין אותי ומושך אותי?

כמה אני רוצה להרוויח?

כמה אני צריך להרוויח?

איפה אני רואה את עצמי בעוד כמה שנים?

מה למדתי והאם זה רלוונטי?

מה הניסיון שלי והאם זה רלוונטי?

 

באופן טבעי, התשובות לשאלות אלו קשורות בין היתר לטיפוס האישיות שאתם. אם תדעו לזהות ולדייק את מאפייני האישיות החבויים בכם, תוכלו לענות על השאלות בצורה מדויקת יותר ולהבין מה המקום המדויק בשבילך מבחינה תעסוקתית.

תהליך העבודה בעזרת MBTI יאפשר לכם לבחון טוב יותר התאמה של תפקידים ויוביל אתכם לתפקיד הנכון עבורכם.  אולם לא תמיד אפשר למצוא תפקיד שמתאים 'בול'. השוואה בין מאפייני טיפוסי האישיות שלכם לבין "מאפייני האישיות" של התפקיד יעזרו לכם לדייק את הפערים בין הרצוי למצוי, להבין את המחירים האישיים עבורכם, ויתנו לכם טיפים איך להשלים את או להיות שלם עם אותם פערים.

כמה מילים על טיפוס האישיות שלכם

הרבה דברים משפיעים עלינו לאורך החיים אבל טיפוס האישיות עמו נולדנו נמצא שם תמיד.  הוא נוכח בכל אינטראקציה, שזור בכל תפקיד, ונכנס יחד אתנו לכל חדר... גרעין האישיות שלנו לא משתנה בקלות. אנשים לא יכולים לברוח ממי שהם, זה מה שתוקע אותנו לפעמים, אבל ברוב המקרים, דווקא מעיף אותנו למעלה, מקדם ומצמיח אותנו. כשאנחנו עסוקים במשהו שמאפשר לטבע שלנו לצאת החוצה, אנחנו קורנים ואנחנו מקרינים, אנחנו במיטבנו.

זו לא תהיה הגזמה לומר, שאם אנשים עושים משהו לאורך זמן שלא מאפשר להם להוציא את הטבע שלהם... הם ינבלו, יסבלו, יהיו בלתי נסבלים לסביבה, וסביר להניח שלא יחזיקו מעמד זמן רב.

אז איך תזהו ותדייקו את מאפייני האישיות שלכם?  החלק הראשון בפגישת הייעוץ יהיה מוקדש לנושא זה, אולם עליכם להתכונן לקראת הפגישה. 

טרם פגישת הייעוץ תעברו מספר שלבים שמהווים הכנה לפגישה ונועדה בכדי לספק בסיס לפגישת הייעוץ, ידע ראשוני על מודל ה MBTI ולהכין אתכם בצורה מיטבית לפגישה. כעת הנכם מתבקשים לבצע את המשימות הבאות.

משימות הכנה

לקראת פגישה עם יועץ קריירה

 

נא לבצע את המשימות לפי סדר השלבים

שלב 1 מענה על אבחון MBTI

שלב 2 צפייה בסרטון הסבר

שלב 3 מילוי פרטים אישיים

שלב 4 תיאום פגישה ביומן​

​מחכים לראותכם בפגישה,

צוות יועצי MBTI
אבחון MBTI

★ שלב א ★

מענה על אבחון MBTI

הנכם עומדים למלא שאלון MBTI,

שאלון זה אינו מודד יכולות או כישורים, אלא מזהה נטיות ודפוסי התנהלות בחיים בכלל ובעולם העבודה בפרט. בשלב ראשון תתבקשו ליצור שם משתמש וסיסמא למען סודיות ואבטחת הנתונים. בסיום המענה על כל השאלות יופק עבורכם דוח אישי אותו תקבלו רק במהלך פגישת הייעוץ. אף אחד מלבדכם ומלבד היועץ לא חשוף לתוצאות.

​​

חשוב למלא את השאלון בסביבה שקטה, ללא לחץ זמן וללא הפסקות באמצע (מילוי השאלון לוקח כחצי שעה). יש לשים לב ולענות על השאלות כפי שאתם באופן כללי בחיים וללא קשר לתפקידכם בעבודה או בבית. חישבו על עצמכם לאורך כל החיים.


השאלון עצמו באנגלית, אולם מצורף  קובץ PDF  עם תרגום השאלות בעברית במידת הצורך.

יש למלא את שמכם באנגלית בלבד.

סרטון הסבר

★ שלב ב ★

צפייה בסרטון הסבר

הסרטון שאתם עומדים לראות מספק הצצה ראשונית למודל ה MBTI וטיפוסי האישיות. במהלך הסרטון נדבר על המאפיינים השונים שקיימים בכל טיפוס אישיות ונבקש מכם לבחון לאילו מאפיינים אתם מתחברים יותר ולאילו פחות. חשוב לציין שיכול להיות שיהיו פרמטרים שתתחברו אליהם באופן מיידי וכאלו שלא וזה בסדר. במצב שקשה לכם להחליט בין שתי אופציות, השאלה המנחה שלכם צריכה להיות "מה אני יותר?" "איזה מאפיין דומיננטי יותר ומופיע יותר בחיי?"

בסוף הסרטון נבקש מכם לזכור את ארבעת האותיות של טיפוס האישיות שלכם ולכתוב אותן בטופס הפרטים האישיים בשלב הבא.

פרטים אישיים
LOGO_MBTI_PNG.png

הסרטון יהיה זמין בהמשך

★ שלב ג ★

מילוי פרטים אישיים

אנא מלאו את הפרטים האישיים שלכם בכדי שנוכל להתאים את פגישת הייעוץ לצרכים שלכם ולרקע שממנו אתם מגיעים. השדה האחרון (ארבעת אותיות טיפוס האישיות) מתייחס לארבעת האותיות שסימנתן בהתאם לסרטון בשלב הקודם.

תיאום פגישה

★ שלב ד ★

תיאום פגישה

★ סיום ★

סיימתם את החלק הקשה :) 

 

ועכשיו נותר לכם לחכות לפגישת ההכוונה המרתקת סביב טיפוס האישיות שלכם.

ליתר ביטחון אנא וודאו שביצעתם את כל השלבים הבאים:

שלב 1 מענה על אבחון אישיות

שלב 2 צפייה בסרטון הסבר
שלב 3 מילוי פרטים אישיים

שלב 4 תיאום פגישה ביומן

בכל שאלה נשמח לסייע במייל: office@mbti.co.il

נתראה בקרוב, צוות MBTI ישראל

סיום
bottom of page