top of page

חישוב מסלול מחדש

מתנת פרידה מעובד

כל אדם שעובד בארגון מגיעה לו הוקרה על המאמץ והשותפות בדרך. זו הזדמנות אחרונה לומר תודה.  תנו לו מתנה קטנה כחלק מחבילת הפרישה. אבחון MBTI לקריירה זו המתנה האישית והמשמעותית ביותר שאדם יכול לקבל בתקופת מעבר בין עבודות. היא מראה לו את האיכויות שלו, ממלאת אותו בביטחון, ונותנת לו תקווה להסתכל קדימה למסלול התעסוקה הבא בחייו.

מה זה אבחון MBTI לקריירה?

זו פגישה חד פעמית עם מומחה MBTI המבוססת על אבחון אישיות של האדם. עבור הלקוח זו פגישה מיוחדת במינה. היא הולכת לגלות לו את טיפוס האישיות שלו, את הטבע שלו, ואת הייחודיות שלו, ולמצוא מסלול תעסוקתי שמאפשר לו להביא לידי ביטוי מאפיינים אלו.  חיפוש עבודה או שינוי קריירה מהווים תקופת זמן קריטית בחיים המאופיינת בהתבוננות אישית והתמודדות עם נושאים ושאלות רבות.  הסתכלות בעזרת משקפיי MBTI יכולה לגעת באופן מיוחד בכל נושא, לגלות נקודת מבט חדשה, ולהוות את החוליה המקשרת בין כל השאלות.

למה כדאי לארגונים לעשות את זה ?
  • זו פרידה. וכמו בכל פרידה נהוג להוקיר תודה על מה שהיה ולאחל הצלחה להמשך הדרך.  פיטורין זו חוויה קשה מאוד עבור האדם, ולכן אבחון קריירה מהווה מתנה משמעותית להמשך הדרך ויכול להקל בהתמודדות עם המצב. זה אנושי ומכבד.

  • ארגונים משקיעים משאבים רבים בתהליכי איתור וגיוס עובדים, טיפוח כישרונות ובניית תדמית חיובית בשוק העבודה. הארגונים מבינים שפרידה לקויה יכולה לפגוע בתהליכים אלו. עובדי החברה הם השגרירים הטובים ביותר אולם, כמה עובדים עזבו אתכם בעשר שנים האחרונות? גם הם שגרירים ותמיד ימשיכו להיות, לטוב או לרע.

  • ניהול תהליכי פרידה מעובדים שיעשה בצורה איכותית יציג את הארגון באור חיובי גם בעיני העובדים הקיימים שירגישו שהארגון עומד לצידם גם לאחר סיום העסקתם, מה שיסייע להעלאת המוטיבציה של העובדים הקיימים. לעומת זאת, פיטורים שאינם מנוהלים נכון יגרמו למרמור וכעס בקרב העובדים הקיימים לא פחות מהעובד שפוטר, דבר שיכול לפגוע ביעילותם.

  • זה מרכיב קטן אך משמעותי בחבילת הפרישה הניתנת לעובדים. העלות-תועלת גבוהה.

  • אבחון MBTI לקריירה הינו הפופולרי ביותר בעולם. מחלקות פרישה מגופי ביטחון, מרכזי קריירה במכללות ואוניברסיטאות ועד חברות ייעוץ גדולות משתמשים באבחון MBTI במסגרת תהליכי הפרישה outplacement.

איך זה עובד?

100% אונליין. העובד מקבל מכם שובר מתנה המכניס אותו לאתר הקריירה בו הוא א) עונה על אבחון האישיות ב) קובע פגישה עם מומחה דרך מערכת תיאום אוטומטית ג) קורא חומרים רלוונטיים ד) מקיים פגישת זום עם מומחה MBTI.

 

איך זה קשור לטיפוס האישיות של האדם?

כאשר אנו עסוקים במשהו שמאפשר לטבע שלנו לצאת החוצה ונותן לגיטימציה למי שאנחנו, אנחנו קורנים בפנים ומקרינים כלפי חוץ.  אז אנחנו במיטבנו.  אנשים לא יכולים לברוח ממי שהם, זה מה שתוקע אותנו לפעמים, אבל ברוב המקרים, דווקא מעיף אותנו למעלה, מקדם אותנו, ומצמיח.  החכמה היא למצוא את התפקיד והסביבה שיאפשרו לנו להיות במיטבנו ולהרגיש טוב עם עצמנו.

 

מי קהל היעד ?

למנהלים או עובדים שפוטרו, למנהלים או עובדים שעזבו, לגברים, לנשים, לותיקים, לצעירים, ולכל מי שאתם רוצים לומר תודה ולאחל הצלחה בהמשך הדרך.

האם פגישה אחת מספיקה?

זה נכון שבתהליכים אישיים אין דבר כזה 'זבנג וגמרנו'. אבל אבחון MBTI לקריירה נועד לעשות דבר אחד: לתת לך תמונה מדוייקת על היכולות, הכישורים והגורמים המעכבים באופן שאף אחד לא אמר לך את זה קודם לכן. זה מנער, זה מעורר, וזה גורם לך לא להפסיק לחשוב על זה. זוהי פגישה מתוכננת היטב שבמהלכה נתמקד ונספק מידע לגבי התפקידים, סביבות העבודה, ותחומי העניין שיאפשרו לאדם לפרוח ולהוציא את המירב מעצמו.   

יצירת אתר ייעודי ממותג

ליצירת מגע אישי וסולידריות לארגון, ניתן למתג את אתר הקריירה אליו נכנס העובד בהתאם לבקשת הארגון.   

bottom of page